آخرین مطالب
خانه / حامیان انجمن / کانون حامیان / کانون حامیان انجمن تالاسمی استان گیلان

کانون حامیان انجمن تالاسمی استان گیلان

بسمه تعالی

کانون حامیان انجمن تالاسمی استان گیلان

 

بیماری تالاسمی یک بیماری ژنتیک و مادرزادی بوده که به علت نداشتن درمان قطعی در تمام مراحل زندگی همچون سایه، همراه فرد مبتلا به تالاسمی میباشد و بخشی از زندگی او را تشکیل میدهد. در سالهای دور به علت عدم شناخت کافی نسبت به تالاسمی و همچنین نبود امکانات اکثر افراد مبتلا به تالاسمی بر اثر ضایعات ناشی از این بیماری در سالهای اولیه زندگی از بین رفته و قادر به ادامه حیات نبوده اند. خوشبختانه در طی سالیان اخیر با انجام مطالعات علمی، بررسی راههای پیشگیری و تولید داروهای جدید امید به زندگی در بین این عزیزان افزایش یافته است. با وجود تمام این پیشرفتها متاسفانه به علت عدم حمایت کافی سازمانهای ذیربط (نظیر علوم پزشکی و بیمه) بخش اعظم هزینه های مربوط به این بیماری بر دوش خود فرد و خانواده ایشان است.

یکی از دغدغه های همیشگی انجمن تالاسمی گیلان پیگیری مستمر امور درمانی توسط بیماران است که متاسفانه تعداد زیادی از این عزیزان به علت عدم توان مالی قادر به پرداخت هزینه های مربوط به آزمایشات، داروها و … نیستند. لذا انجمن تلاش نموده از طرق مختلف به این عزیزان در تامین هزینه های مربوطه یاری رساند.

در طی سالیان گذشته انجمن با تلاش و همکاری افراد خیر، توانسته گروهی را تحت عنوان کانون حامیان مالی انجمن تالاسمی استان گیلان تشکیل دهد، هر یک از افراد خیر عضو این کانون با قبول مسئولیت یکی از عزیزان تالاسمی بی بضاعت متقبل میشوند حداقل به مدت یکسال ماهیانه مبلغی را به صورت مستقیم به حساب شخص واریز نمایند. بعد از اتمام یکسال در صورت تمایل فرد خیر به ادامه همکاری با انجمن، شخص میتواند همچنان به واریز پول ادامه دهد و یا در صورت عدم تمایل به همکاری، انصراف دهد. از مزایای این طرح میتوان به اطمینان یافتن شخص خیر از هدر نرفتن کمکهای صورت گرفته از طرف او اشاره کرد. همچنین هر فرد درصورت تمایل میتواند دو یا چند بیمار را تحت پوشش قرار دهد.

لذا از عزیزانی که تمایل دارند، دعوت بعمل می آید تا در این طرح خداپسندانه انجمن تالاسمی گیلان را یاری دهند و گره  از مشکلات این قشر دردمند بگشایند. گیلانیان عزیز میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 8:30 الی 14:00  به دفتر انجمن مراجعه تموده و یا تماس حاصل فرمایند.

 

آدرس: رشت – فلکه ضیابری – ابتدای خیابان حافظ – کوچه قلمستان سوم – نبش کوچه عظیمی – ساختمان صبا – واحد همکف

شماره تماس انجمن تالاسمی گیلان:    2240766-0131      6188373-0911

درباره‌ی Grey Admin

جوابی بنویسید