آخرین مطالب
خانه / اخبار / سيزدهمين كنگره بین المللی بيماريهاي گوارش و كبد ایران
سيزدهمين كنگره بین المللی بيماريهاي گوارش و كبد ایران

سيزدهمين كنگره بین المللی بيماريهاي گوارش و كبد ایران

سيزدهمين كنگره بین المللی بيماريهاي گوارش و كبد ایران برگزار شد

سيزدهمين كنگره بین المللی بيماريهاي گوارش و كبد ايران توسط انجمن متخصصين گوارش و كبد ايران و با همكاري پژوهشکده بیماری های گوارش و کبد دانشگاه تهران در روزهای 6 تا 8 آذرماه در سالن همايشهاي دكتر غرضي بيمارستان ميلاد برگزار شد.
محور و موضوع اصلی این کنگره بیماری ریفلاکس معده است و آخرین اطلاعات و یافته های علمی در مورد روشهای درمان این بیماری در کنگره ارایه می شود .
در این کنگره محورهایی چون بیماری های خوش خیم و بدخیم دستگاه گوارش ، روش های تشخیص و درمانی این بیماری ها و بیماری های التهابی روده، سندرم روده تحریک پذیر، التهاب لوزالمعده، سنگ های کیسه صفرا و سرطان های کبد و روده بزرگ و معده بررسی می شوند.
در این همایش دانشمندان و صاحب نظران داخلي و خارجي حضور دارند و همزمان سه کارگاه آموزشی و 2 سمپوزیوم دارویی در زمینه بیماری های گوارشی با هدف تبادل اطلاعات و ارتقاء سطح علمي پزشكان را در رشته گوارش فراهم كرده است.
دکتر سید محمد مهدی میرناصری دبیر اجرایی این کنگره گفت: با اشاره به اینکه بیش از 700 متخصص داخلی و فوق تخصص گوارش برای حضور در این همایش ثبت نام کردند افزود:کنگره امسال با حضور هشت مهمان خارجی از کشورهای آمریکا، کانادا، مصر و آلمان برگزار می شود.
در این کنگره علاوه بر متخصصان گوارش و کبد، پزشکان، متخصصین داخلی، پاتولوژیست ها، متخصصین کودکان، پزشکان عمومی، داروسازان شرکت کرده اند. تقدیر از سه پزشک برجسته در حوزه های تحقیقات، خدمات و آموزش از جمله برنامه های کنگره امسال بوده است.
در این کنگره 89 مقاله برای ارائه انتخاب شد و هر روز 30 مقاله ارائه شد و در پایان سه مقاله برتر معرفی و مورد تقدیر واقع شد.
دکتر میرناصری در پایان با اشاره به اینکه کنگره امسال برای متخصصین داخلی و فوق تخصص گوارش دارای 75/13 امتیاز بازاموزی بوده است وی افزود: دوره آموزشی روز اول کنگره نیز دارای 6 امتیاز مدون بوده است.

منبع

درباره‌ی Grey Admin

جوابی بنویسید