آخرین مطالب
خانه / مقالات / روانشناسی / راه حل مختصر مقابله با استرس!!!

راه حل مختصر مقابله با استرس!!!

راه حل مختصر مقابله بااسترس!!!

1-محبت کنید و عشق بورزید:تحقیقات نشان می دهد عشق ورزیدن ،نوازش کردن و محبت کردن سبب ترشح هورمونی می شود که از بروز استرس جلوگیری می کند.

 

2-احساسات خود را مکتوب کنید:تحقیقات موسسه سلامت آمریکا نشان می دهد یادداشت کردن احساسات ،هنگام آشفتگی و استرس سبب کنترل افکار و پیدا کردن راهکارمناسب می شود.

 

3-ورزش کنید:انجام حرکات ورزشی سبب سوزاندن کورتیزول و ترشح اندورفین می شود،کاهش کورتیزول و افزایش اندورفین در کنترل استرس بسیار مفید است.

 

4-با دوستان خود درد دل کنید:براساس تحقیقات منتشر شده در جولای 2012 در میان گذاشتن مشکلات با دوستان برای رفع استرس مفید است.

 

5-خوب بخوابید:داشتن خواب مناسب باعث افزایش سطح سلامتی و کاهش استرس می شود؛ استرس و بی خوابی ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند.

 

6-بخندید:تحقیقات انجام شده در دانشگاه لومیندا در سال 2010 نشان داده که خنده باعث کاهش استرس می شود، بنابراین اگر دنبال چاره ای برای استرس هستید خنده را فراموش نکنید.

 

7- ماساژ را فراموش نکنید:براساس مطالعه ای که در سال 2010 منتشر شد ماساژ گرفتن به مدت 45 دقیقه سبب کاهش سطح کورتیزول می شود این هورمون نقش مهمی در بروز پرخاشگری و استرس دارد.

 

8- آفتاب بگیرید:خلق پایین (افسرده) با استرس رابطه تنگاتنگی دارد  قرارگرفتن زیر نور آفتاب سبب افزایش سطح سروتونین (افزایش خلق) می شود.

 

9-از استرس خود فرار نکنید:رفتار اجتنابی در مقابل استرس سبب می شود با ترس خود مبارزه نکرده و سبب پایداری استرس در شما خواهد شد.

10- نفس عمیق بکشید:تنفس عمیق در زمان استرس سبب رسیدن اکسیژن کافی به اندام ها برای افزایش سطح عملکرد وافزایش تمرکز می شود.بدین منظور میتوانید هم ورزش های هوازی را در برنامه روزانه خود قرار دهیدو هم در مواجه با موقعیت استرس بر انگیز ازکشیدن چند نفس عمیق و ملایم غافل نشوید.

 

11-به تصورات خود رسیدگی کنید:قدرت خود را در مواجعه با استرس  دست کم نگیرید، استرس خود مسئله مدار  مدیریت کنید.

 

12- در مورد استرس خود قضاوت نکنید:برخی استرس ها برای بقا مهم و وجود آنها بخشی از واکنش طبیعی  بدن شماست تا فرد را برای رفتار مناسب ترغیب کند(مانند استرس شب امتحان).

تهیه و تنظیم:صفیه فلاح کهن کارشناس روانشناسی

درباره‌ی Gilan-Ts

جوابی بنویسید