آخرین مطالب
خانه / اخبار / افزایش دو برابری بودجه بیمه سلامت بیماران خاص
افزایش دو برابری بودجه بیمه سلامت بیماران خاص

افزایش دو برابری بودجه بیمه سلامت بیماران خاص

افزایش دو برابری بودجه بیمه سلامت بیماران خاص در سال 93

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: اعتبار بیمه سلامت بیماران خاص در بودجه سال آینده از 200 میلیارد تومان به بیش از 400 میلیارد تومان افزایش یافته است.
به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی با تأکید بر ضرورت توجه به موضوع هزینه درمان و سلامت اظهار داشت: در این راستا توجه خاصی نسبت به مساله سلامت در کشور شده به طوری که اعتبارات بیمه ای برای ارائه خدمات بیشتر به مردم در سال آینده رشد خوبی داشته است چرا که کاهش پرداخت هزینه درمان از جیب مردم یکی از مهم ترین اهداف و رسالت های ما قرار دارد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با تأکید بر اینکه همه بیمه های درمانی بر اساس ماده 5 قانون مدیریت خدمات عمومی باید تحت پوشش بیمه سلامت ایران قرار بگیرند، خاطرنشان کرد: قانون پوشش همگانی در دهه 70 مصوب شد اما تا کنون به طور کامل اجرایی نشده است به طوری که هم اکنون 22 درصد جامعه شهری و 5 درصد جامعه روستایی تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار ندارند.

این مقام مسئول در سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: ما از همه صندوق های بیمه پایه در کشور درخواست کرده ایم که با هماهنگی سازمان بیمه سلامت ایران بسته بیمه پایه درمان را بازنگری کنند تا طبق آن خدمات پایه را با بهترین کیفیت با استفاده از منابع عمومی در اختیار افراد قرارگیرد. همچنین باید اطلاعات بیمه شدگان صندوق های بیمه ای مختلف طبق مصوبه شورای عالی بیمه در اختیار قرار داده شود.
منبع

درباره‌ی Grey Admin

جوابی بنویسید